To nasze ostatnie wyjście do naszych Przyjaciół w Domu Pomocy Społecznej w tym roku szkolnym i w tym wspaniałym składzie!

 

To ostatnie spotkanie przed końcem roku szkolnego przebiegło w przemiłej atmosferze. W dzień igrzysk sportowych dla podopiecznych wymyśliliśmy wiele zabaw i konkurencji. Mieszkańcy DPS-u mogli

chociażby sprawdzić swoją celność, rysować kredą oraz zatańczyć do ich ulubionych piosenek. Pogoda na szczęście nam dopisała, więc wszystkie atrakcje zorganizowaliśmy na dworze. Na zakończenie każdy uczestnik dostał ręcznie wykonany medal i czekoladę. Spotkamy się ponownie za dwa miesiące.

Życzę wszystkim udanych wakacji.  D.M.

 

Oczami naszych Wolontariuszy, Absolwentów

W spotkaniach wolontariatu szkolnego uczestniczyłam przez trzy lata nauki w gimnazjum. Z początku nie wiedziałam, czy to dobry pomysł, jednak z czasem doszłam do wniosku, że naprawdę dobrze postąpiłam. Dzięki wyjściom do Domu Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek, zabawę i integrację z chorymi nauczyłam się doceniać wszystko, co mam, przede wszystkim to, że urodziłam się zdrowa. Nie da się słowami opisać uczuć, jakie przeżywałam podczas każdej wizyty w DPS-ie. Sprawianie radości niepełnosprawnym dało mi niesamowite poczucie szczęścia, ponieważ mogłam pomagać innym, dzieląc się swoją siłą i optymizmem.

Bardzo cieszę się, że uczestniczyłam w pracy wolontariatu szkolnego i na pewno długo nie zapomnę przeżyć z nim związanych.

Magdalena Mańczak