Koncert charytatywny 2013

„Niezwykli Goście”

W naszym gimnazjum 10 stycznia 2013 roku  odbył się uroczysty koncert charytatywny zatytułowany „Niezwykli Goście”. Był to wyjątkowy, bo pierwszy taki koncert w historii naszego gimnazjum.

Przybyli niezwykli goście, wszyscy ludzie dobrej woli, którzy słowem, gestem i duchem wspierali i wspierają młodzież w dobrych uczynkach. Byli z nami przede wszystkim  wspaniali rodzice naszych uczniów oraz oddani nauczyciele  wraz z panem dyrektorem Markiem Szczeszakiem, zawsze otwartym na wiele naszych próśb.

Gościliśmy też panią  Romanę Grys-Matecką, która 13 lat temu zawiązała w naszej szkole pierwszą grupę wolontariuszy i nadal ją rozwija. Tak rozpoczęła się i trwa wielka przygoda nie tylko dla Niej, ale i dla nas wszystkich.

Niezwykli honorowi goście koncertu to siostra Sylwia oraz  przedstawicielki podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, Natalia i Ewa.  Dziewczęta wraz z Siostrą Sylwią wzruszyły nas swoim niezwykłym występem aż do łez. Dziękujemy bardzo za wspaniałe świadectwo. Było pięknie również dzięki pozostałym artystom. Serdeczne podziękowania dla pani Alicji Maślanko, pani Izabeli Frąckowiak oraz Ani, Gerarda  i wszystkich zaangażowanych wolontariuszy.

Z przyjemnością dodam, iż publiczność wspaniale dopisała.  Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na wsparcie  szkolnego wolontariatu działającego w Gimnazjum nr 63 w Poznaniu. Jestem dumna z postawy nas wszystkich podczas koncertu. Jeszcze raz, w imieniu opiekunek wolontariatu,  serdecznie dziękuję dorosłym i młodzieży za obecność i okazane serce.  Beata Nowakowska

 

Oto kilka refleksji po tym wyjątkowym koncercie.


Koncert  charytatywny  w Gimnazjum nr 63 pt. „Niezwykli goście” był wielkim wydarzeniem artystycznym i sukcesem organizacyjnym. Goście, rodzice i uczestnicy koncertu zachwycali się przepiękną oprawą: nastrojowym blaskiem świec, wyszukaną dekoracją sceny i sprawną konferansjerką w wykonaniu uczniów klas drugich. W tych niecodziennych warunkach rozbrzmiewały perfekcyjnie wykonane utwory  naszych uczniów, także w duecie z rodzicem i nauczycielką. Rewelacyjny okazał się występ siostry Sylwii wraz ze swoją podopieczną Natalią. Tego wieczoru mogliśmy doświadczyć wielu artystycznych wzruszeń i przekonać się o profesjonalizmie organizatorów  oraz wykonawców tego niezwykłego koncertu. Serdecznie  gratuluję  organizatorom i wykonawcom !      Danuta Lisowska

Koncert charytatywny „Niezwykli Goście” był okazją  do refleksji nad sensem życia. Zabiegani, skupieni na sobie i swoich problemach nie potrafimy cieszyć się z tego, co mamy. Zapominamy, że    młodość, uroda i sława przeminą, a przyjaźń , miłość i oddanie są wieczne. Wzruszył mnie występ Natalii i Ewy – dziewczynek , które są podopiecznymi Sióstr Serafitek. Dały dowód, że są utalentowane, odważne i  ufają nam – uczniom i nauczycielom Gimnazjum  nr 63. Razem z siostrą Sylwią były gośćmi honorowymi spotkania i wiem, że było to dla nich wielkie przeżycie.

Cieszę się także,  że  rodzice naszych uczniów zaszczycili koncert swoją obecnością. Jestem przekonana,  że  popisy wokalne i instrumentalne młodych artystów  sprawiły wszystkim przyjemność. Nie mam wątpliwości, że muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale także łączy wszystkich bez względu na wiek i sytuację życiową. To był wieczór pełen emocji.                  Danuta Pankowiak


 

Koncert zrobił na mnie ogromne wrażenie. Sceneria, podniosły nastrój, przekaz – pełen wartości, szacunku, empatii sprawił, że czułam się jak na bardzo wyjątkowym koncercie. Pełna sala widzów, a wśród nich rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz wyjątkowi Goście i ta niesamowita cisza, w której było ogromne skupienie. Widoczne w tle zdjęcia z DPS-u sprawiły, że każdy mógł poczuć „niezwykły klimat” dobroczynności tworzony przez uczniów naszego Gimnazjum. Zaśpiewana przez Ewę kolęda odkryła  prostotę, a zarazem magię świąt Bożego Narodzenia.

Wzruszająca piosenka śpiewana przez Natalię sprawiła, że zakręciła mi się łza w oku, bo tak naprawdę każdy mógł się na chwilę „zatrzymać” i zadać sobie pytanie, o to co jest najważniejsze w życiu? Nasi uczniowie wolontariusze przez zaangażowanie w szkolny  wolontariat z młodych i zbuntowanych gniewnych stali się wrażliwymi i cudownymi młodymi ludźmi z sercem na dłoni.

Wzruszyłam się kiedy śpiewali:

„Wierzę, że droga, którą idę
Jest Panie jedną z Twoich dróg
Zamykam oczy, żeby widzieć
Otwieram serce na Twój cud
Do Ciebie wołam w trudną chwilę
Ufam Ci kiedy ziemia drży
Za to, że zawsze jesteś przy mnie
Chcę podziękować Panie Ci”.

Dziękuję za nowego Ducha w szkolnym wolontariacie.


Bardzo się cieszę, że mogłam być na tym koncercie i że tak liczna była publiczność. Wszyscy byli  zadowoleni, ale myślę, że gdyby nie s.Sylwia nie byłoby też tam i mnie. To dzięki Niej jakoś dałam radę i to właśnie Siostrze należą się te wszystkie gratulację, gdyż ona jest moją siłą napędową, również w naszym takim domowym codziennym życiu. Nie mniej jednak bardzo wam wszystkim dziękuję.

Proszę pamiętać, że gdyby nie tak wspaniałe grono pedagogiczne to ci młodzi ludzie nie mieliby pojęcia co znaczy wrażliwość na drugiego człowieka. Z serca wszystkich pozdrawiam na czele z p. Dyrektorem.    Natalia{#smile}

Koncert „Niezwykli Goście”to czas wyjątkowy.

Czas refleksji, zadumy, zachwytu nad talentem. Przede wszystkim jednak to lekcja pokory wobec tego, co przynosi los i jednocześnie odwagi, aby znów próbować „żyć naprawdę,…żyć w zachwycie,…żyć najpiękniej, żyje się tylko raz”!

nauczyciel